Certyfikaty SSL Thawte WebServer EV

Thawte jest pierwszym międzynarodowym wystawcą certyfikatów SSL (rozpoczęło działalność już w 2005 roku). Najbardziej rozpoznawalną marką jest w USA, otwarte jest jednak na wydawanie certyfikatów podmiotom z dowolnego kraju. Thawte szczyci się najwyższym poziomem bezpieczeństwa oferowanych certyfikatów - nie udziela sublicencji na wydawanie certyfikatów SSL innym podmiotom, między innymi dzięki czemu nigdy w sieci Thawte nie doszło do naruszeń bezpieczeństwa.

Certyfikat Thawte WebServer EV oferuje funkcjonalność "zielonego paska". W przeglądarkach internetowych pasek adresu jest podświetlany na zielono i zawiera nazwę firmy, która otrzymała certyfikat. Daje to odwiedzającemu pewność, że jest na właściwej stronie, która w maksymalny sposób zabezpiecza transmisję wrażliwych danych.

Certyfikaty EV są dostępne wyłącznie dla firm i organizacji. Aby otrzymać tego typu certyfikat należy przejść najbardziej skomplikowaną procedurę uwierzytelnienia, w trakcie której są sprawdzane nie tylko dane firmy ale również osób ją reprezentujących. Wydanie certyfikatu EV wymaga przedstawienia szeregu dokumentów potwierdzających dane aplikanta. Przygotowanie i przesłanie dokumentów leży w wyłącznej gestii zamawiającego certyfikat. Najczęściej wymagane dokumenty to dokumenty rejestracyjne firmy, oświadczenie o zgodzie na warunki wydania certyfikatu EV podpisane przez osobą upoważnioną do reprezentacji firmy oraz opinia prawnika wg wzoru Thawte. W przypadku wątpliwości co do kwalifikacji do otrzymania certyfikatu EV prosimy o kontakt przed złożeniem zamówienia.

Do porównania:

Porównaj!